Symbol for Windows - baza symboli Pictogram

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 1 249,00 zł 1249.00
Cena katalogowa: 1 249,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Harpo
Kod produktu: 40DA-775D5

Opis

Symbol for Windows – baza symboli Pictogram

 

W Polsce znane są systemy graficzne: piktogramy, fotografie, obrazki, system PCS, symbole Blissa, mające różny stopień trudności. Dzięki nim nie mówiące osoby, mogą wyrażać swoje potrzeby, wolę, sprzeciw. Osoby porozumiewające się tymi systemami mają słowniki ( w formie książki lub tablicy) z zestawem haseł czy pojęć, które znają i używają w rozmowie, wskazując pojęcia.

W pakiecie Symbol for Windows symbole zachowane są w tzw. bazach danych.
Każda baza danych symboli może być jako całość używana w każdym z programów Symbol for Windows. Gdy używamy bazy danych na przykład w Document Maker, można pisać i drukować za pomocą znaków.

Piktogramy to symbole dla osób nie znających pisma, łatwo rozpoznać ich znaczenie nawet nie znając całego systemu. 

Symbole z baz danych opatrzone są odpowiednimi określeniami – werbalnym określeniem pojęć, jakie reprezentują. Pojęcia połączone są w drzewo kategorii. Dzięki temu można wybierać symbole wyszukując je w drzewie kategorii zgodnie z ich znaczeniem. Można też wybierać symbole wpisując po prostu ich określenia w odpowiednie pole.

Każdy moduł programu Symbol for Windows wymaga klucza USB, który zapewnia dostęp do programu powołanej osobie, stanowi więc zabezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem oprogramowania. Klucz ten umożliwia również korzystanie z programu, po wcześniejszej jego instalacji, na wielu komputerach (w różnym czasie – np. w domu i w szkole).

Baza Symboli Pictogram to część programu Symbol for Windows, która współpracuje tylko z modułami tego programu. Przy zakupie bazy symboli należy więc zakupić przynajmniej jeden moduł programu Symbol for Windows.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl