MÓWik

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 790,00 zł 790.00
Cena katalogowa: 790,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Harpo
Kod produktu: C3C5-862F8

Opis

MÓWik Pro

MÓWik PRO, działający w oparciu o system Android (tablety, smartfony) , z syntezą mowy Ivona (głos męski, głos damski), przeznaczony do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, dla osób mających poważne problemy z porozumiewaniem się za pomocą mowy. Wersja PRO umożliwia wymianę symboli  MÓWik w gotowych tablicach na własne pliki graficzne, regulację odstępów między przyciskami posiada przycisk HOME, regulację tempa wymowy oraz opóźnienie wymowy.

Do wyboru kilka rodzajów tablic z głosem męskim i kobiecym:
1. Dorosły – tablice zawierające słownictwo dorosłej osoby.
2. Dziecko I – proste tablice ze słownictwem dziecka.
3. Dziecko II – bardziej złożone tablice dla dziecka.

Przed złożeniem zamówienia proszę wybrać odpowiedni głos i rodzaj tablic.

Funkcje:

Jest to w pełni polskie Oprogramowanie, wyposażone w polską syntezę mowy kobiecą i męską oraz 8500 symboli. Jest przeznaczone dla osób w różnym wieku, głównie z afazją, autyzmem, upośledzeniem umysłowym, zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, dysartrią, które nie mogą się porozumiewać mową w sposób zrozumiały dla innych. Ma możliwość dostosowania interfejsu do różnych upośledzeń, niepełnosprawności ruchowej, wieku i płci. Istnieje również możliwość robienia i wstawiania zdjęć, własnych grafik i obrazów z internetu. Użytkownik może tworzyć z symboli całe zdania i wypowiedzi, które są odczytywane przez syntezę mowy. Użytkownicy korzystający z liter, mogą pisać informacje za pomocą klawiatury ekranowej i odczytywać je za pomocą syntezy mowy. Układ tablic dynamicznych pozwala na tworzenie gramatycznie poprawnych wypowiedzi w języku polskim.

Każdy egzemplarz Oprogramowania jest wyposażony w tablice startowe, które mogą być dowolnie rozwijane na potrzeby użytkownika. Istnieje możliwość tworzenia indywidualnych profili dla różnych użytkowników na jednym urządzeniu np. do testowania na potrzeby szkoły lub poradni.

Zestaw symboli jest dostosowany do języka polskiego i naszego kręgu kulturowego. Jest ciągle poszerzany, a dodatkowe symbole mogą być pobierane bezpłatnie.

Istnieje możliwość dopasowania obsługi Oprogramowania w tablecie dla osób niepełnosprawnych ruchowo, które nie mogą wskazywać symboli palcem.

Użytkownicy mogą korzystać z dodatkowych bezpłatnych aplikacji do nauki i terapii (Gadaczek, seria MÓWikMemory) wyposażonych w symbole systemu MÓWik, a dodatkowo z pomocy dydaktycznych przeznaczonych do nauki polskiego systemu językowego przez osoby niemówiące.

Dane techniczne:

  • Urządzenie z systemem operacyjnym Android 4.0 lub nowszym
  • Wyświetlacz minimum 3”
  • Procesor minimum 1,0 GHz
  • Licencja programu jest licencją jednostanowiskową

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl