Doradztwo zawodowe w szkole Praktyczny program dla dyrektorów i nauczycieli gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 360,00 zł 360.00
Cena katalogowa: 367,77 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Tematyka

Program na płycie CD jest skierowany przede wszystkim do dyrektorów, pedagogów i doradców zawodowych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Stanowi także doskonałą pomoc dydaktyczną dla uczniów i ich rodziców. Praktyczne materiały zawarte w programie mogą być wykorzystane do pracy podczas lekcji wychowawczych oraz do indywidualnej pracy doradcy zawodowego lub pedagoga z uczniem.

Program w łatwy i przystępny sposób przedstawia zagadnienia związane z doradztwem zawodowym na poziomie gimnazjum i liceum. Treści w nim zawarte zostały podzielone w zależności od poziomu nauczania. Program prezentuje:

 • scenariusze lekcji wychowawczych dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
 • materiały do pracy z rodzicami,
 • praktyczne wskazówki i porady nt. funkcjonowania absolwenta na rynku pracy,
 • materiały niezbędne do założenia Szkolnego Ośrodka Kariery,
 • kwestionariusze i psychotesty, które pomogą w określeniu predyspozycji zawodowych ucznia,
 • akty prawne.

 

Korzyści

 • Aktywny spis treści - jeżeli będziesz zainteresowany wybranym zagadnienie, po prostu kliknij na interesujący Cię link,
 • Łatwa obsługa - program jest prosty w obsłudze, dlatego korzystanie z jego zawartości nie będzie dla Ciebie problemem,
 • Drukowanie zawartości - program umożliwi Ci drukowanie dowolnego dokumentu,
 • Logowanie w programie - możesz założyć własne, oddzielne konto,
 • Notatnik - możesz dodawać własne komentarze do testów i innych dokumentów,
 • Zapisywanie wyników testów - pozwala na prowadzenie systematycznej i uporządkowanej dokumentacji szkolnego doradcy zawodowego.
Autorzy

Marta Binder - pedagog pracy, doradca zawodowy, pedagog z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Pracuje w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP z młodzieżą poszukującą pracy, realizuje projekty EFS dotyczące wejścia na rynek pracy i zakładania własnej działalności gospodarczej. Współpracuje ze szkołami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi w zakresie realizacji doradztwa zawodowego dla młodzieży uczącej się.
Kinga Kaszuba - doradca zawodowy i edukacyjny, filolog, pedagog, trener intermonitoringu, specjalista ds. budowy nowoczesnego rynku pracy. Posiada doświadczenie w pracy doradczej i pedagogicznej z młodzieżą, nauczycielami, rodzicami, osobami bezrobotnymi i niepełnosprawnymi. Bierze udział w projektach UE jako trener, doradca zawodowy i koordynator. Jest autorem wielu programów związanych z kreowaniem przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Pisze oraz publikuje na łamach znanych czasopism oraz profesjonalnych portali internetowych artykuły i porady na temat planowania i rozwoju kariery.
Anna Kordzińska-Grabowska - psycholog, oligofrenopedagog, pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz szkoły podstawowej, autor lub współautor wielu scenariuszy zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży, w tym zajęć rozwijających samoświadomość. W ramach różnych projektów prowadzi doradztwo psychologiczne dla osób niepełnosprawnych oraz długotrwale bezrobotnych poszukujących pracy.
Jarosław Kordziński - trener, szkoleniowiec, specjalizujący się w kształceniu kompetencji społecznych (skutecznego porozumiewania się, pracy zespołowej, rozwijania umiejętności przywódczych, wywierania wpływu na innych, autoprezentacji itp.), mediator sądowy. Autor i realizator programów szkoleniowych między innymi z zakresu planowania i realizacji własnego rozwoju, komunikacji interpersonalnej, współpracy z innymi.
Dorota Pilecka - pedagog pracy, doradca zawodowy, absolwentka Szkoły Trenerów Zarządzania Stowarzyszenia Matrik; pracuje z osobami niepełnosprawnymi, zajmuje się poradnictwem zawodowym, pośrednictwem pracy oraz organizacją warsztatów i szkoleń; autorka publikacji naukowych z zakresu instytucjonalnego doradztwa zawodowego oraz poradnictwa zawodowego na odległość.

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl