Logopedyczne Zabawy. Część II - S, Z, C, DZ

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 109,90 zł 109.90
Cena katalogowa: 120,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Komlogo
Kod produktu: C315-79131

Opis

Logopedyczne Zabawy. Część II (S, Z, C, DZ) - Ćwiczenia zawarte w programie są pomocne szczególnie przy utrwalaniu głoski w wyrazach (w różnych pozycjach). Program polecany jest dla dzieci posiadających umiejętność czytania. 

Ćwiczenia ujęte są w pięciu grupach zadań: 

1. PODPISZ I POWIEDZ - Zadanie dziecka polega na wybieraniu kolejnych liter i układaniu podpisu do pokazanego na ekranie obrazka. Litery układa się przy pomocy kursora myszy (metodą „przeciągnij i upuść”). Z każdą planszą zintegrowany jest dźwięk informujący o poprawnym, bądź błędnym ułożeniu podpisu pod obrazkiem. Różnica w stosunku do wersji tego programu z "Logopedycznych zabaw . Część I - sz, ż, cz, dż" polega na dodaniu w poziomie średnio i dużo zbędnych liter. Podnosi to nieznacznie stopień trudności a przez to atrakcyjności tego programu.

2. DOMINO - Zadaniem dziecka jest dobieranie obrazków w pary, według ćwiczonych głosek (najmniej dwie głoski np. s-c).

3. CO NIE PASUJE - W programie tym dziecko ma wskazać, który obrazek wśród pokazanych na ekranie, nie pasuje (pod względem wymowy) do pozostałych.

4. PILOT - jest to program dynamiczny, w którym zadaniem dziecka jest dopasowanie nazwy obrazka do pokazanych w dolnej części ekranu liter.

5. NAGRAJ I ODTWÓRZ – To bardzo prosty rejestrator dźwięku. Umożliwia nagranie wymowy dziecka i porównanie jego wymowy np. na początku i końcu terapii. 

Wymagania systemowe 

  • system operacyjny: Windows XP/Vista/7,
  • pamięć RAM Windows 98 – 128, XP - 512, Vista/7 - 1 GB,
  • HDD - 250 MB wolnego miejsca,
  • karta dźwiękowa,
  • grafika - minimalna rozdzielczość 800 x 600,
  • czytnik CD ROM DOMINO - zadaniem dziecka jest dobieranie obrazków w pary, według ćwiczonych głosek (najmniej dwie głoski np. s-c).

CO NIE PASUJE -w programie tym dziecko ma wskazać, który obrazek wśród pokazanych na ekranie, nie pasuje (pod względem wymowy) do pozostałych.

PILOT - jest to program dynamiczny, w którym zadaniem dziecka jest dopasowanie nazwy obrazka do pokazanych w dolnej części ekranu liter.


NAGRAJ I ODTWÓRZ – to bardzo prosty rejestrator dźwięku. Umożliwia nagranie wymowy dziecka i porównanie jego wymowy np. na początku i końcu terapii.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl